جستجوي مطالب
Google
chidazin.sabablog.com
روانشناسی

روانشناسی و مشاوره

دوستان خوب سلام

امروز می خواهیم شما را با برخی از سوالات متداول در خصوص ارتباط با جنس مخالف آشنا کنیم. این سوالات حاوی برخی دیدگاه های مشاور تربیت دینی سایت است. مشاور ما پاسخ گوی سوالات شما در ارتباط با این موضوعات می باشد.

 روانشناسی

 مشاوره

1- آیا می دانستید تحقیقات نشان می‌دهد که داشتن رابطه‌ عاطفی با جنس مخالف، اعتماد به نفس نوجوانان را کاهش داده و احتمال بروز افسردگی را بیش‌تر می‌کند؟

2- آیا می دانستید بسیاری از موارد، ارتباط با جنس مخالف به کاهش انگیزه‌های تحصیلی می‌انجامد و احتمال مردودی و ترک تحصیل را افزایش می‌دهد؟ این شرایط بر احساس رضایت فرد از زندگی، آینده‌ تحصیلی شغلی و تشکیل خانواده وی تأثیر منفی خواهد داشت.

3- آیا می دانستید هر چه زمان برقراری ارتباط با جنس مخالف طولانی‌تر باشد، وابستگی عاطفی افراد به یکدیگر بیش‌تر شده و قطع رابطه با رنج های فراوانی همچون مشکلات جسمی، افت تحصیلی، اشتغالات ذهنی و... همراه خواهد بود؟

4- آیا می دانستید ترس طولانی مدت از آشکار شدن رابطه‌ پنهانی با جنس مخالف به ویژه پس از قطع ارتباط دختران را در معرض نگرانی و اضطراب ناتوان کننده‌ای قرار می‌دهد و بر احساس خشنودی و سلامت روابط زناشویی آن‌ها در آینده تأثیر منفی می‌گذارد؟

5- آیا می دانستید بیش از ۸۴% پسران با قاطعیت اظهار داشته اند که با دخترانی که ارتباط دوستی برقرار کرده اند هرگز ازدواج نخواهند کرد؟! زیرا به نجابت و پاکدامنی آنها به هیچ وجه اعتماد نداشته و معتقدند که این گونه دختران که به آسانی با آنها دوست شده اند، می توانند با هر کس دیگری دوست شوند.

6- آیا می دانستید یافته های پژوهشی مرکز مطالعات سازمان ملی جوانان نشان می دهد، حدود 45 درصد از طلاق ها به نحوی با آشنایی پیش از


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 5 نفر مجموع امتياز : 15


برچسب : ,
تعداد بازديد : 8

تاريخ : جمعه 24 فروردين 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
امارگیر سایت